WWW.ARARATTREK.PL

Wyprawy na Ararat… i nie tylko!

Majówka w Kapadocji – 7 dni

ZAPRASZAMY NA STRONĘ:  www.ararattrek.pl po więcej szczegółów. Znajdziecie też tam szczegółową wyszukiwarkę naszych wypraw. Kontakt do nas: ararat.pl@gmail.com

Wyprawa MAJÓWKA W KAPADOCJI

Kapadocja

Termin:
27.04 – 03.05.2015 WOLNE MIEJSCA

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić w Kapadocji więcej czasu niż 1-2 dni, jak zazwyczaj oferują biura podróży w swoich objazdówkach lub jako wycieczki fakultatywne znad morza Śródziemnego. To propozycja na dokładne i również aktywne zwiedzanie Kapadocji. Będzie możliwość zwiedzania quadami czy rowerami oraz przede wszystkim podczas długich wędrówek pieszych. Kapadocję będzie można również obejrzeć z lotu… balonem, a także z siodła końskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy nie chcą poprzestać na spiesznym obiegnięciu muzeum w Göreme, zwiedzeniu podziemnego miasta w tłumie innych turystów. Pora, którą wybraliśmy na tę wycieczkę to „polska majówka” czyli wiosna. Jest świetna na odwiedziny tej uroczej krainy. Jest już ciepło, ale nie gorąco. Jest wielu turystów, ale nie takie tłumy jak w okresie wakacyjnym. Podczas tej wycieczki spędzimy także jeden dzień w Stambule.

PLAN WYPRAWY – MAJÓWKA 2015

Dzień 1 – Warszawa-Stambuł-Kayseri. Wylot z Warszawy do Stambułu lotem popołudniowym*, spotkanie z grupą na lotnisku, przejazd na miejsce noclegu, wyjście na wieczorny spacer po Stambule. Nocleg w Stambule.

Dzień 2 – Stambuł-zwiedzanie – Kayseri – Goreme. Zwiedzanie Stambułu. Wieczorem przelot do Kayseri, a następnie przejazd do hotelu w Goreme.

Dzień 3 – Göreme i okolice. Po śniadaniu zaczynamy naszą pierwszą całodzienną wędrówkę. Wejdziemy dziś na płaską górę Bozdag, obejrzymy Cavusin, Pasadagi, Dolinę Miłości, Dolinę Białą, a jeśli nasza wędrówka będzie wartka zahaczymy o Dolinę Zelve.

Dzień 4 – Göreme i okolice. Wczesnym rankiem przed śniadaniem (w hotelu) dla chętnych lot balonem (opcja dodatkowo płatna), pozostałe osoby (chętne wcześnie wstać) wyruszają na punkt widokowy na obserwacje i fotografowanie lecących balonów. Fantastyczne widoki – polecamy! Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum w Goreme, a następnie wędrówki po Dolinach: Gołębiej, Zemi i innych. Wieczorem dla chętnych możliwość wykupienia wycieczki na quadach na zachód słońca. Można też wypożyczyć rowery i skutery. Na rowery i quady świetnie nadają się Doliny: Czerwona i Róż.

Dzień 5 – Dolina Ihlary-Uchisar-Kaymakli. Po śniadaniu wyruszamy na całodzienną pieszą wycieczkę doliną Ihlary. Zanim do niej dojedziemy, odwiedzimy Uchisar i miasto podziemne w Kaymakli. Wracamy na obiado-kolację. Na wieczór możliwość wykupienia „wieczoru z pokazem tańca Derwiszów”. Nocujemy w hotelu.

Dzień 6 – Urgup-Drenikuyu-Soglani-Göreme. Po śniadaniu wyruszamy busem przez miasto Urgup, następnie zwiedzanie miasta podziemnego Dernikuyu, do rzadko odwiedzanej doliny Soglani. Wracamy do Göreme. Nocleg w Göreme.

Dzień 7 – Powrót. Rano przejazd na lotnisko do Kayseri, wylot do Stambułu, a następnie do Polski.*

*program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty ARARATTREK.PL

Szczegóły i cena: ararat.pl@gmail.com