WWW.ARARATTREK.PL

Wyprawy na Ararat… i nie tylko!

Wyprawa Konna w okolicach Araratu – 7 dni

ZAPRASZAMY NA STRONĘ:  www.ararattrek.pl po więcej szczegółów. Znajdziecie też tam szczegółową wyszukiwarkę naszych wypraw. Kontakt do nas: ararat.pl@gmail.com

Wyprawa konna w okolicach Araratu

wyprawa_konna_ararattrek

Terminy:
Wyprawę konną możemy zorganizować przed lub po dowolnej wyprawie na Ararat lub w terminie niezależnym od wyprawy na Ararat.

Dzień 1 (start we wsi Topcatan) – Dzień 7 (koniec przy Pałacu Ishak Pasha)

Nasza wyprawa konna trwa 7 dni. Każdego dnia jedziemy od 3 do 6 godzin i pokonujemy od 15 do 30 km. Dystans zależy od preferencji i kondycji grupy.

Wyprawę konną zaczynamy w  wiosce Topcatan, znajdującą sie u podnóża góry Ararat. Ruszamy na północny zachód do wioski Arzep, gdzie obejrzymy stary cmentarz ormiański. W pobliży wioski znajduje się inna wieś – Sagliksuyu, co oznacza „zdrowa woda”. Tam też bedziemy mogli się napić bardzo zdrowej wody prosto ze źródła. Smakuje niczym nasza… Piwniczanka lub Kryniczanka 🙂 Następnie ruszymy w stronę miejscowości Diyadin, słynnącej z gorących źródeł, w których będziemy mieli możliwość wykąpania się i zrelaksowania.

Podczas całej naszej wyprawy przejeżdżamy zarówno przez wioski kurdyjskie, jak i górskie pastwiska (yayla), na których sezonowo są rozłożone namioty zamieszkane w lato przez kurdyjskich Nomadów. W jednym z takich namiotów napijemy się herbaty i zasmakujemy domowego owczego sera, jogurtu i chleba. Następnie dojedziemy do Jeziora Rybnego (Balik Golu), nad którym spędzimy jedną lub dwie noce.

Potem wyruszymy w stronę Araratu i Małego Araratu i będziemy przejeżdżać w ich pobliżu. W tamtych okolicach obejrzymy Jaskinię Lodową, Krater po meteorycie oraz Park Arki Noego. Naszą wyprawę zakończymy przy malowniczo położonym kurdyjskim Pałacu Ishak Pasha.

Wyprawa będzie prowadzona przez lokalnego przewodnika – Musę Saltika lub któregoś z jego braci – pochodzących z wioski Topcatan – doskonale znającego opisywane wyżej okolice.

Wszystkie noce podczas wyprawy spędzimy w dwuosobowych namiotach. Przed wyprawą i po wyprawie będziemy mieć zakwaterowanie w hotelu. Podczas wycieczki będą przygotowywane dla nas dwa posiłki – śniadanie oraz obiado-kolacja. Na drogę weźmiemy do plecaków lekkie przekąski.

Nasze usługi podczas tej wyprawy to:

  • przewodnik górski
  • jeden koń dla jednej osoby
  • konie na większe bagaże, namioty i jedzenie
  • transport z hotelu do wsi Topcatan oraz z pałacu Ishak Pasha do hotelu
  • 3 posiłki podczas wycieczki (śniadanie, lekka przekąska (pakiet-lunch), ciepła obiado-kolacja wraz z napojami)
  • 2 noce w hotelu ze śniadaniem (przed i po wyprawie konnej)
  • namioty

Dodatkowo oferujemy:

  • pomoc w rezerwacji dodatkowych noclegów w hotelach
  • transfer z lotniska w Agri, Kars, Igdir lub Van i powrót
  • inne usługi na życzenie

Szczegóły i cena: ararat.pl@gmail.com