WWW.ARARATTREK.PL

Wyprawy na Ararat… i nie tylko!

Wyprawa na Damavand – 8 dni

ZAPRASZAMY NA STRONĘ:  www.ararattrek.pl po więcej szczegółów. Znajdziecie też tam szczegółową wyszukiwarkę naszych wypraw. Kontakt do nas: ararat.pl@gmail.com

[edit 2017: aktualne terminy i program: http://www.ararattrek.pl/damavand]

Wyprawa DAMAVAND Damavand w Iranie

Terminy:
14.07 – 21.07.2019 WYPRAWA POTWIERDZONA! WOLNE MIEJSCA!

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy mają chęć wejść na najwyższy szczyt na Bliskim Wschodzie. Damavand jest wygasłym wulkanem liczącym 5610 m n.p.m. znajdującym się na terenie Iranu. Wyprawę można (ale nie trzeba!) zamknąć w ośmiu dniach wliczając także optymalny dojazd, zatem wystarczy 5 dni urlopu, by zdobyć Damavand!
Sama wyprawa na Damavand trwa 5 dni, Podczas tej wyprawy oferujemy następujące usługi: pozwolenie na wejście na Damavand, miejscowy przewodnik górski, transport z/na lotnisko w Teheranie, transport z Teheranu pod Damavand i z powrotem, hotel w Teheranie w pokojach dwuosobowych, wyżywienie podczas trekkingu, transport bagaży na koniach.

OGÓLNY PLAN WYPRAWY:

1. dzień – przylot do Teheranu wczesnym rankiem (w nocy), przejazd do hotelu, nocleg
2. dzień – przejazd do Polur, odpoczynek i aklimatyzacja w Polur, nocleg
3. dzień – po śniadaniu przejazd oraz trekking do obozu Bargah na wysokość 4150 m n.p.m., nocleg w schronisku lub namiotach;
4. dzień – dzień aklimatyzacji; podejście do wysokości ok. 5000 m n.p.m. Zejście do Bargah. Nocleg w schronisku lub namiotach.
5. dzień – dzień szczytowy, śniadanie o godz. 1.00, wyjście z obozu na szczyt ok. 2.00. Wejście na szczyt zajmuje około 6-9 godzin. Po zdobyciu szczytu zejście do 2. obozu – Bargah. Nocleg w schronisku lub namiotach.
6. dzień – po śniadaniu zejście do busa i przejazd do Teheranu do hotelu. Wspólne wyjście na obiad i zwiedzanie Teheranu. Nocleg w hotelu w Teheranie.
7. dzień – dzień rezerwowy na wypadek złej pogody na Damavandzie. Jeśli niewykorzystany na górze mamy czas na spokojne zwiedzanie Teheranu
8. dzień – powrót do domu

Szczegóły i cena: ararat.pl@gmail.com