WWW.ARARATTREK.PL

Wyprawy na Ararat… i nie tylko!

Wyprawa na Kazbek – 9 dni

ZAPRASZAMY NA STRONĘ:  www.ararattrek.pl po więcej szczegółów. Znajdziecie też tam szczegółową wyszukiwarkę naszych wypraw. Kontakt do nas: ararat.pl@gmail.com

Wyprawa KAZBEK w Gruzji

Termin:
20.07 – 28.07.2019 WOLNE MIEJSCA
10.08 – 18.08.2019 WYPRAWA POTWIERDZONA! WOLNE MIEJSCA!
31.08 – 08.09.2019 WOLNE MIEJSCA!

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcieliby zasmakować klimatów gruzińskich, zdobyć jeden z najwyższych szczytów Gruzji – Kazbek, zasmakować kultury gruzińskiej i obejrzeć kilka ważnych zabytków Gruzji. Wyprawa trwa 11 dni. Wyprawę Kazbek proponujemy osobom, które samodzielnie dolecą do miasta Tbilisi w Gruzji.

OGÓLNY PLAN WYPRAWY:

Dzień 1 – Przylot do Gruzji. Przylot do Tbilisi (lub przyjazd z Kutaisi), zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży i śniadanie, wycieczka po Tbilisi, obiado-kolacja, wieczorny spacer po Tbilisi, nocleg w hotelu.

Dzień 2 – Tbilisi – Kazbegi. Po śniadaniu wyruszamy w stronę Kazbegi. Po drodze zwiedzamy monastyr Dżwari oraz Jedno z najstarszych miast Gruzji Mcchetę. Popołudniu zakwaterowanie, obiad. Wyjście do wąwozu Darialskiego, kolacja, nocleg w Kazbegi.

Dzień 3 – Kazbegi – Gereti – Saberce. Początek wyprawy na Kazbek. Po drodze oglądamy i zwiedzamy kościół Cminda Sameba (Świętej Trójcy), znany też pod nazwą Gereti – położony na wysokości 2400 m n.p.m. Dochodzimy na przełęcz Saberce – 2800 m npm, rozkładamy namioty nad rzeką, chętni spacerują po okolicach.

Dzień 4 – Saberce – Stacja Meteo. Po śniadaniu wyruszamy do stacji meteorologicznej – 3700 m n.p.m. Rozkładamy namioty, jemy kolację, idziemy spać.

Dzień 5 – Aklimatyzacja. Wyjście aklimatyzacyjne na plateau na wysokości około 4200 m n.p.m. lub na pobliski szczyt Ordweri (4258 m n.p.m.), powrót, obiado-kolacja, nocleg w namiotach.

Dzień 6 – Atak szczytowy. Około 3.00 (po nocnym śniadaniu) wyruszamy na szczyt, po zdobyciu szczytu po kilku godzinach wracamy na wysokość 3700 m n.p.m. do stacji meteorologicznej.

Dzień 7 – Rezerwa. Dzień rezerwowy na wypadek złej pogody w dniu ataku szczytowego.

Dzień 8 – Kazbegi – Tbilisi. Powrót do Tbilisi lub Kutaisi.

Dzień 9 – Powrót. Lot do Polski*

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty „ARARATTREK.PL”

Szczegóły i cena: ararat.pl@gmail.com