WWW.ARARATTREK.PL

Wyprawy na Ararat… i nie tylko!

Majówka na Araracie – 8 dni

ZAPRASZAMY NA STRONĘ:  www.ararattrek.pl po więcej szczegółów. Znajdziecie też tam szczegółową wyszukiwarkę naszych wypraw. Kontakt do nas: ararat.pl@gmail.com

Wyprawa MAJÓWKA NA ARARACIE

Wyprawa na Ararat w Turcji

Wyprawa na Ararat w Turcji

Termin:
30.04 – 07.05.2016 WOLNE MIEJSCA

jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcą wykorzystać wolne dni majówkowe, a przy okazji nie straszny im zimowo-wiosenny śnieg na Araracie. Trzeba pamiętać o tym, że o tej porze roku na Araracie może być jeszcze zima, śnieg po kolana oraz bardzo niestabilne warunki pogodowe. Start na szczyt odbywa się z wysokości około 3300-3500 m n.p.m. Sam trekking na Ararat trwa 4 dni, a wraz z dniem rezerwowym i dojazdem całość zamyka się w 8 dniach. Podczas tej wyprawy oferujemy następujące usługi: pozwolenie na wejście na Ararat, miejscowy przewodnik górski, transport z/na lotnisko w Van, transport z Dogubeyazit do podnóża Araratu i z powrotem, noclegi w Dogubeyazit, wyżywienie podczas trekkingu, transport bagaży na koniach, sprzęt: namiot, raki, kije, karimaty, wycieczkę po okolicach (Pałac Ishak Pasha, przejazd przez wioski kurdyjskie, Park Arki Noego, krater po meteorycie).

PLAN WYPRAWY – MAJÓWKA 2016

Dzień 1 – Warszawa-Stambuł. Wylot z Warszawy do Stambułu, nocleg w hotelu w Stambule.

Dzień 2 – Stambuł-Van-Dogubayazit. Wylot ze Stambułu do Van*, odbiór grupy z lotniska w Van, zwiedzanie twierdzy Van, jedziemy do Doğubeyazit około 3 godzin, po drodze postój przy wodospadach Muradiye; zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wychodzimy wspólnie na kolację do restauracji. Nocujemy w hotelu.

Dzień 3 – Dogubayazit-Ararat obóz 3300 m n.p.m. Po śniadaniu w hotelu około godziny 8.00-9.00 wjeżdżamy busem do podnóża Araratu do wysokości 2100 m n.p.m. Tu nasze duże bagaże są pakowane na konie, my dostajemy lunch-pakiety do małych plecaków i stąd zaczynamy trekking do obozu umiejscowionego na wysokości 3300-3500 m n.p.m (tam gdzie dadzą dojść konie i będzie dogodne miejsce na rozłożenie obozu). Wędrówka trwa około 4-5 godzin z postojami. Na miejscu jemy ciepłą obiado-kolację i po rozłożeniu namiotów w nich nocujemy.

Dzień 4 – Ararat obóz – 3800 m n.p.m. – obóz. Jemy śniadanie w obozie i mamy dzień aklimatyzacji. Idziemy do wysokości 3800-4200 m n.p.m., a następnie wracamy obozu na obiado-kolację. Nocujemy w namiotach.

Dzień 5 – Ararat obóz – szczyt 5137 m n.p.m. – obóz. Jemy śniadanie około godziny 1.00 i około godziny 2.00 wychodzimy z obozu na szczyt. Wejście na szczyt zajmuje około 7-12 godzin. Na wysokości około 4800 m n.p.m., tam gdzie zaczyna się wieczny śnieg i lód zakładamy raki. Po zdobyciu szczytu schodzimy do obozu – zajmie nam to około 5-7 godzin. Na miejscu czeka nas ciepła obiado-kolacja i nocleg w namiotach.

Dzień 6 – Ararat obóz – Dogubayazit. Po śniadaniu około godziny 9.00 schodzimy do busa. Zajmie nam to około 3-4 godzin. Jedziemy do hotelu. Obiad. Odpoczynek. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 – Dogubayazit. To dzień rezerwowy** na wypadek złej pogody na Araracie. Jeśli dzień jest niewykorzystany na górze na życzenie grupy zostanie zorganizowana wycieczka po okolicach lub na wyspę Akdamar. Nocleg w hotelu w Dogubayazit lub w Van w zależności od wybranej opcji wycieczkowej.

Dzień 8 – Dogubayazit-Van. Po śniadaniu jedziemy na lotnisko w Van i lecimy do Stambułu, a następnie do Polski.*

* program wyróżniony kursywą odbywa się bez asysty ARARATTREK.PL
**w zależności od wykorzystania (lub nie) rezerwowego dnia na Araracie program może ulec lekkim zmianom

Szczegóły i cena: ararat.pl@gmail.com